TÖMER’den uluslararası sempozyum

TÖMER tarafından Bursa’da tertiplenen Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi konulu uluslararası sempozyum, Merinos AKKM’de yapıldı. Sempozyuma yurt içi ve yurt dışından pek çok akademisyen katıldı. İki gün boyunca yabancı dil öğretimi ve yabancı dil olarak Türkçe öğretimi ile ilgili kuramsal ve uygulamalı çalışmalar masaya yatırılacak.

TÖMER Müdürü Prof. Dr. Ertan Gökmen, Türkiye’deki yabancı dil öğretimine çareler bulabilmek, ilmi araştırmalar yapabilmek için bu sempozyumu gerçekleştirdik. Şu anda Türkiye’de altı ilimizde şubelerimiz ve dört temsilciliğimizle faaliyetlere devam ediyoruz. Yurt dışında da şubelerimiz, temsilcilerimiz, kurslarımız var. Bu sempozyum bu konuda yapılmış 11. sempozyum. Hem Türkçe, hem de yabancı dil öğretiyoruz. Sempozyuma sunulan tebliğler kitap olarak bastırılacak dedi.

Bir önceki yazımız olan UÜ Üniversitesi Atlı Dayanıklılık Ekibinden bir şampiyonluk kupası daha başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir