İş dünyasına dijital okur-yazarlık dersi

ULUTEK Müdürü Prof. Dr. Mehmet Kanık, dijital teknolojilerin son yıllarda çok hızlı bir şekilde hayatın ayrılmaz bir parçası haline geldiğini söyledi. ULUTEK Teknopark yönetimi olarak, özellikle iş hayatının yoğun temposu içerisinde teknolojik gelişmelere yeteri kadar zaman ayıramayan işverenler ile yöneticilere yönelik olarak bir dijital okur yazarlık eğitim programı planladıklarını belirten Kanık, eğitimlerin ULUTEK bünyesinde yer alan akıllı Bilişim Dersliğinde 15 Nisan 2017 Cumartesi günü uygulamalı olarak başlayacağını söyledi.

Toplam 16 saat olarak planlanan eğitimler, haftalık 4 saat olmak üzere 4 haftada tamamlanacak. Temel bilgisayar eğitimi ve internet güvenliği, dijital ses, resim ve videolar, mahremiyet ve verilerin korunması, fikri mülkiyet, e-ticaret ve üretkenlik, iş hayatında akıllı telefonların kullanımı gibi başlıklar yer alıyor. Programa katılmak isteyenlerin 13 Nisan 2017 akşamına kadar www.ulutek.com.tr adresinden kayıt yaptırmaları gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Denizleri koruma eğitimi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir