Ellerine fırça alan protokol mensupları binaları boyadı

Fırçaları ellerine alan protokol mensupları binaları boyadı.

İznik Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı, sokak sağlıklaştırma çalışmaları başlattı. Kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra esnaflar ve vatandaşlar da projeye sahip çıktı. Kampanya çerçevesinde Yeşil Cami ve İznik Müzesi bölgesinde yer alan Yeşil Cami Mahallesi İbrahim Paşa Sokak’taki evlerin dış cepheleri boyanıyor. Türkiye genelindeki boya firmalarının destekleriyle yapılan çalışmada sokaklar güz akşamı, fındık kabuğu, ıhlamur ve havana renklerine boyanıyor.

Kaymakam Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Osman Sargın ve beraberindekiler fırçaları ellerine alarak binaları boyadı. Sargın, “İznik sokakları pırıl pırıl oluyor. Boya firmaları ile anlaşma yaparak, her bir boya firmasına bir sokak tahsis ettik. O firmanın boyaları ile sokaklar boyanacak. Sokakları boyayan firmaların isimlerinin yer aldığı plaketlerde o sokakların girişine çakılacak. Bu vesile ile boya firmalarına da çağrıda bulunuyoruz. Gelin Osmanlı, Bizans, Selçuklu şehri İznik’i birlikte güzelleştirelim” dedi.

Bir önceki yazımız olan (Özel Haber) Cephanelik gibi araç yakalandı, 3 kişi gözaltına alındı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir