Büyükşehir’in spor TIR’ı İnegöl’de

MODEF Fuar alanı önünde düzenlenen etkinliğe, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İlhan Sadık, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, bazı okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, İnegöl sanayisiyle, mobilyasıyla, kaplıcasıyla, ayçiçeği ile köftesiyle meşhur olduğu gibi cıvıl cıvıl genç nüfusu ile beraberde bana göre spor organizasyonlarıyla da çok meşhur. Bu dinamizmi harekete geçirmek için İnegöl ve Büyükşehir belediyemizin katkıları var. En kötü günümüz böyle olsun” diye konuştu.

İnegöl Belediyesi Halk Dansları Topluluğunun gösterisinin ardından program, Büyükşehir Okul Sporları Etkinlikleri kapsamında satranç ve masa tenisinde dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle son buldu. İnegöl Belediyesinin TÜRKSOY tarafından düzenlenen Türk Dünyası Kültür Başkenti açılış programı ve nevruz kutlamalarında 16 ülkeden gelen 22 ekip arasında halk danslarında 1’inci olan Belediye Halk Dansları Topluluğu gösterileri büyük ilgiyle izlenirken, öğrenciler yapılan çeşitli etkinliklerle eğlenceli dakikalar geçirdi.

Bir önceki yazımız olan Geleneksel sanatlar geleceğe taşınıyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir