Bayram namazında camiler doldu vatandaş sokağa taştı

Binlerce kişi camilere akın etti. Camilerde yer kalmayınca halk sokağa taştı. ekibi bayram namazında dolup taşan camileri havadan görüntüledi. Ulucami, Emirsultan, Yıldırım, Hüdavendigar ve Mihraplı, Raca gibi büyük camiler sabah namazıyla birlikte dolmaya başladı. Saatler 06.21’i gösterdiğinde bayram namazı eda edildi. Cami imamları bayram namazını kıldırıp hutbeyi okudu ve dua yaptırdı.

Oruç tutmanın önemine dikkat çekildi. Dargın ve küs olanları bayram gününde barışması gerektiğine değinilirken, hastaların ziyaret edilmesi söylendi. Bayram namazını Ulucami’de kılmak isteyen Bursalılar ise adeta şehir merkezine akın etti. Atatürk Caddesi’nde trafik camiye gelen vatandaşların araçları nedeniyle kapanma noktasına geldi.Trafik namaz boyunca tek şeritten verildi. Nilüfer ilçesi Özlüce Mahallesindeki Raca Camii’nde kalabalık nedeniyle yer kalmayınca vatandaşlar dışarıya taştı. Dışarı taşan kalabalık ve bayram namazı ekibi tarafından drone kamera ile görüntülendi.

Bir önceki yazımız olan Bursa’da bayan sürücünün gözyaşları başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir