Batı Trakyalı öğrencilerden Uludağ Üniversitesi’ne ziyaret

Görükle’deki merkez kampüsüne gelen Batı Trakyalı öğrenciler, daha sonra UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay tarafından misafir edildi. Yaklaşık 50 öğrencinin bulunduğu ziyarete Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Koray Hasan, İskeçe Muzaffer Salihoğlu Azınlık Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Erhan Hüseyin Ali ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkan Yardımcısı ve UÜ Yenişehir İbrahim Orhan MYO Öğretim Görevlisi Dr. Ahmet Serdar eşlik etti.

Öğrencilerle üniversite hakkında bilgiler veren Rektör Yusuf Ulcay, gençlere üniversite eğitimlerinin ardından mutlaka memleketlerine geri dönerek ülkelerine hizmet etmeleri tavsiyesinde bulundu. Batı Trakya’daki Türk öğrencilerinin kendileri için önemli olduğunu vurgulayan Rektör Ulcay, “Türkiye’de her üniversitenin, her eğitim kurumunun sizlere kapısı sonuna kadar açık. Her zaman başımızın üstünde yeriniz var. Burada sizlere elimizden gelen en iyi eğitimi vereceğimizden şüpheniz olmasın. Ancak sizler de eğitiminizi aldıktan sonra memleketinize dönün. Şu anda bulunduğunuz yerleri başkalarına bırakmayın. Anneniz, babanız ya da büyüklerinizin orada kalması çok büyük önem arz etmiyor. Sizlerin de topraklarınızda kalmanız ve oraları eğitimli bireyler olarak kalkındırmanız gerekiyor. İlla başka bir yere gitmek istiyorsanız, Türkiye’de kalın. Burada bizlere katacağınız değerlere ihtiyacımız var. Eğitiminizi, bilginizi, iş gücünüzü başka ülkelerin çıkarları için kullanmayın. Önümüzdeki yüzyıl Türkiye’nin ve Türklerin olacak. Onun için nerede olursanız olun, nerede yaşarsanız yaşayın, ne iş yaparsanız yapın iyi tahsil görmüş insanlar olun” dedi.

Bir önceki yazımız olan Kaplıkaya köprüsü Yıldırım’da ulaşıma nefes aldıracak başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir