Aslanhan’dan ’mutlu aile’ tavsiyeleri

Barış Manço Kültür Merkezi’nde Yıldırımlılarla bir araya gelen Sıtkı Aslanhan, günümüz aile yapısı, gençlerin sosyal medya alışkanlıkları ve donanımlı nesil yetiştirilmesinden bahsetti. Aile ilişkilerinde gençlerin teknolojiye olan bağımlılığının yol açtığı meseleleri kendine has üslubuyla anlatan Aslanhan, anne ve babaların çocuklarının yetiştirilmesi konusunda daha şuurlu olması gerektiğine işaret etti.

Ailelerin yanlış tutum ve davranışları yüzünden çocuklarda olumsuzlukların artacağını belirten Aslanhan, Aileler çocuklarıyla evlerde televizyon karşısında yan yana olmalarına rağmen ne üzücü ki birbirlerinden habersiz şekilde hipnoz edilmiş gibi davranış sergiliyorlar. Aileler, televizyon, cep telefonu ve bilgisayar yüzünden çocuklar ile sağlıklı iletişim kuramıyorlar. Bu yüzden sohbet ortamı oluşturmalıdırlar. Gösterilen sevgi ve şefkat ise aradaki bağları kuvvetlendiren en önemli olgudur dedi.

Bir önceki yazımız olan II. Bayezid Dönemi yeniden yaşandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir