Amatör spor kulübü yöneticilerine seminer

Belediye öncülüğünde kurulan Nilüfer Amatör Spor Kulüpleri Derneği üyesi kulüplerin yöneticileri ve antrenörler katıldığı seminerin açılış konuşmasını Belediye Meclisi Sağlık ve Spor Komisyonu Başkanı Atakan Çorbacı yaptı. Nilüfer’de faaliyet gösteren tüm spor kulüplerini Nilüfer Amatör Spor Kulüpleri Derneği adı altında birleştirdiklerini belirten Çorbacı şöyle devam etti: “Biz Nilüfer Belediyesi olarak yaşadığımız bölgede çocuklarımızın madde bağımlısı olmasına izin vermeyeceğiz. Çocuklarımızın kendilerini spor ve sanatla ifade etmesini sağlayacağız. Gençlerimizin demokrasiyi özümsemeleri için çaba gösteriyoruz.”

Semineri veren Psikolog Mürşit Atlıakın, antrenörlerin de öğretmenler gibi pedagojik formasyon alması gerektiğini belirtti. Mürşit Atlıakın, “Sporcuların ruh ve sosyal gelişimi altyapılarda belirleniyor. Ergenlik dönemlerinde rol model ya antrenör ya da ebeveynler oluyor. Bu yüzden antrenörlerin sorumluluğu büyük. Antrenör ve yöneticilerin, sporculara karşı kapsayıcı, sınır çerçevesini çizici olmanın yanı sıra, değer verme ve teşvik etme yöntemlerini bilmesi gerekir. Maalesef ülkemizde antrenörler, sporcuların sadece fiziksel sağlıkları ile ilgileniyor. Sporcuların beden, ruh ve sosyal sağlıkları çok önemlidir. Ruhi ve sosyal sağlık gelişimi için ise spor yöneticilerinin sorumluluğu büyüktür” dedi.

Atlıakın, spor kulüplerinin vizyon belirleme, gelişim stratejisi izleme, yol haritası takvimi ve uygulama takvimini yapmasının zorunlu olduğunun da altını çizdi.

Seminerin ardından konuşan Nilüfer Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Gökay Azak, yönetici ve antrenörlerin ilgi göstermesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bir önceki yazımız olan Akkuş: “5 yıldır kapatılmayan booking neden şimdi kapatılıyor” başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir